Obavještenje

Otkrijte super moći koje krije glina

U doba modernih gadgeta u sjajnim pakiranjima mnogi su prirodni lijekovi nepravedno zapostavljeni. Jedno od tih sredstava je glina.

Ako ju redovito i pravilno koristite, glina će vašu kožu učiniti glatkom, elastičnom i nježnom te ublažiti vidljive bore. Osim toga, možete ga koristiti za njegu kose i detoksikaciju tijela.

Dakle, upoznajmo detaljnije sva korisna svojstva gline i vidimo kako ih najbolje koristiti za njegu.

Vrste gline
Slika
S obzirom na boju i porijeklo, postoji nekoliko vrsta gline koje se koriste u ljepotu i zdravlje:

Bentonitna glina
Ova vulkanska glina bogata je magnezijem. Čest je sastojak domaćih maski za lice jer je pogodan za izvlačenje toksina i nečistoća iz kože.

Fullerova zemlja
Druga vrsta gline koja je dobra za uklanjanje nečistoća iz pora je Fullerova zemlja. Osim za čišćenje, učinkovit je i kao sredstvo za izbjeljivanje kože i smanjenje vidljivosti pigmentacija.

Crna glina
Umjesto pilinga ponekad možete koristiti crnu glinu. Učinkovito uklanja mrtve stanice s površine kože, poboljšava cirkulaciju te kožu čini hidratiziranom i mekom.

Siva glina
Ako imate osjetljivu kožu, siva glina će biti izvrstan sastojak maski za lice. Vrlo je blag i ublažava iritacije kože. Osim toga, koži će osigurati potrebnu vlažnost i vratiti joj mladenački izgled.

Crvena glina
Ova vrsta gline bogata je mineralima i odličan je izbor za njegu normalne kože.

Žuta glina
Bogata željezom i kalijem, žuta glina nježno će odljuštiti masnu kožu, dok će suhu nahraniti i hidratizirati. Osim što je učinkovit za njegu kože, možete ga koristiti i za uklanjanje toksina iz tijela.

Plava glina
Plava glina sadrži brojne organizmu potrebne minerale i elemente u tragovima, kao što su silicij, željezo, srebro, magnezij, kalcij, fosfor, cink, aluminij i bakar. Može se koristiti za dezinfekciju kože, smirivanje upala i poticanje cirkulacije.

Antiseptičko djelovanje ove gline pogodno je za rješavanje problema s miteserima i prištićima. Također, plava glina je odličan prirodni regenerator kože.

Bijela glina
Poznata i kao kaolin, bijela glina bogata je mineralima i vrlo je blaga te izvrsna za čišćenje, toniziranje i pomlađivanje kože (doprinosi stvaranju kolagena). Ako imate suhu kožu koja se peruta, bijela glina bi trebala imati svoje mjesto u proizvodima za njegu kože.

Zelena glina
Zelena glina ili ilit mineralnog je podrijetla i nastala je dugotrajnom razgradnjom vulkanskih stijena. Boju mu daje raspadnuti biljni materijal. Bogata je mineralima kao što su magnezij, kalcij, aluminij, fosfor, cink, bakar i silicij.

Osim za vanjsku upotrebu, zelena glina se može koristiti i za detoksikaciju organizma.

Najkvalitetnija zelena glina je ona koja nam dolazi iz rudnika u Francuskoj, kao i sa Sicilije.

Sada kada smo upoznati s najčešće korištenim vrstama gline, vrijeme je da vidimo kako možemo koristiti tri najpopularnije vrste gline za njegu kože.

Maske od plave gline
Slika
Evo nekoliko maski u kojima glinu možete kombinirati s drugim korisnim sastojcima:

Maska od jabuke i plave gline
Imate li suhu kožu? Onda je ovo prava maska ​​za vas.

Potrebni sastojci:

2-3 žlice plave gline
jedna jabuka srednje veličine
1 žlica svježe iscijeđenog soka od limuna
priprema:

Naribajte jabuku, postepeno dodajte glinu i sok od limuna i miješajte dok ne dobijete glatku masu. Masku ravnomjerno nanesite na čisto lice, ostavite da djeluje oko 10 minuta (dok se ne osuši), zatim temeljito isperite mlakom vodom.

Maska s uljem i plavom glinom
Bez obzira na vaš tip kože, ako vam je potrebna dodatna hidratacija, isprobajte ovu masku.

Potrebni sastojci:

2 žlice plave gline
jedna žličica ulja (maslinovo, bademovo ili kokosovo ulje)
priprema:

Dodajte ulje postepeno u glinu dok ne dobijete glatku pastu. Nanesite na lice i ostavite 10 do 15 minuta, zatim isperite mlakom vodom. Nakon ove maske, želite li kožu dodatno nahraniti i osvježiti, nanesite hidratantnu kremu.

Maska od plave gline i raženog brašna
Kombinacija sastojaka ove maske ujedno će očistiti i osvježiti vašu kožu.

Potrebni sastojci:

3 žlice plave gline
3 žličice raženog brašna
malo tople vode
priprema:

Pomiješajte glinu i brašno, pa postepeno dodajte toplu vodu, dok ne dobijete gustu masu. Nanesite na lice kružnim pokretima i ostavite da djeluje 20 minuta. Nakon toga operite lice toplom vodom. Ova maska ​​će ukloniti mrtve stanice kože i vratiti sjaj vašem licu.

Maska od plave gline i bademovog ulja
Patite li od proširenih pora? Isprobajte ovu masku.

Potrebni sastojci:

2 žlice plave gline
1 šalica bademovog ulja
priprema:

Pomiješajte glinu i bademovo ulje. Kada dobijete kompaktnu masu, prstima ili spužvicom je nanesite na lice i ostavite da djeluje desetak minuta. Isperite mlakom vodom, zatim umijte hladnom vodom kako biste zatvorili pore. Po potrebi nakon umivanja nanesite hidratantnu kremu (lagane teksture).

Maska s plavom glinom i mlijekom
Redovita uporaba ove maske vašoj će koži vratiti sjaj, mladenački izgled i svježinu.

Potrebni sastojci:

2 žlice plave gline
malo toplog mlijeka
priprema:

Pomiješajte glinu i mlijeko (mlijeko dodajte postepeno) dok ne dobijete kompaktnu smjesu. Masku nanesite na lice u nekoliko tankih slojeva (tek kada se naneseni sloj osuši, nanesite sljedeći). Pustite da stoji oko 15 minuta, zatim isperite mlakom vodom.

Maska od plave gline za podočnjake
Potrebni sastojci:

1 bjelanjak
jedna žličica soka od limuna
2-3 žlice plave gline
priprema:

Istucite bjelanjke, postupno dodajte glinu i sok od limuna. Miksajte dok ne dobijete kremastu masu. Laganim pokretima nanesite na lice i ostavite da djeluje oko 20 minuta. Nakon toga operite lice toplom vodom. Učinak ove maske možete pojačati kvalitetnom kremom protiv bora i podočnjaka.

Maske od bijele gline
I upotreba bijele gline doprinijet će ljepoti vaše kože. Evo recepata za pripremu dvije učinkovite maske za lice:

Maska od bijele gline s uljem jojobe
Potrebni sastojci:

jedna žlica pšeničnog brašna
jednu žličicu ulja jojobe
jednu žličicu ulja slatkog badema
jedna čajna žličica destilirane vode
dvije žlice bijele gline
priprema:

Pomiješajte pšenično brašno i glinu, zatim dodajte ulje jojobe i bademovo ulje te na kraju destiliranu vodu. Miješajte dok ne dobijete glatku, homogenu masu. Nanesite na lice i ostavite da djeluje 15-20 minuta, zatim isperite lice mlakom vodom.

Maska s ružinom vodicom i bijelom glinom
Redovitim korištenjem ove maske zategnut ćete kožu lica, smanjiti vidljivost bora i ukloniti mrtve stanice.

Potrebni sastojci:

tri žlice bijele gline
tri žlice ružine vodice (hidrolate)
jednu žličicu ulja jojobe
dvije-3 kapi vašeg omiljenog eteričnog ulja
priprema:

Stavite glinu u zdjelicu, pa postupno dodajte ružinu vodicu, ulje jojobe i eterično ulje po izboru. Kada dobijete homogenu smjesu, nanesite je na listove i ostavite da odstoji 15 minuta. Nakon toga isperite lice hladnom vodom.

Prelazak na:

Maske od zelene gline
Napomena: zelena glina nije idealan izbor za sve tipove kože. Najkorisnije će biti onima s masnom i mješovitom kožom. Ako imate suhu kožu, plava i bijela glina su bolji izbor jer zelena može dodatno isušiti i iritirati kožu.

Maska za masnu kožu sklonu prištićima
Kombinacija zelene gline, alkohola i limunovog soka očistit će kožu, ukloniti masni sjaj i normalizirati rad žlijezda lojnica.

Potrebni sastojci:

2 žličice medicinskog alkohola
1 čajna žličica svježe iscijeđenog soka od limuna
3 žlice zelene gline
priprema:

Pomiješajte alkohol i sok od limuna, pa postepeno dodajte u glinu. Dobro promiješajte i nanesite smjesu na lice. Ostavite da djeluje 20 minuta i zatim isperite toplom vodom.

Umirujuća maska ​​sa zelenom glinom i lavandom
Ovom maskom možete liječiti upaljene prištiće.

Potrebni sastojci:

jedna žlica zelene gline
1 žlica aloe vera gela
nekoliko kapi ulja lavande
priprema:

Pomiješajte zelenu glinu i gel aloe vere, zatim dodajte ulje lavande. Dobro izmiješajte da dobijete homogenu smjesu. Nanesite ga na lice i ostavite da djeluje oko 10 minuta. Zatim isperite mlakom vodom, nježnim, kružnim pokretima. Nakon toga nanesite laganu hidratantnu kremu za kožu. Poželjno je ne šminkati se sljedeća 24 sata.

Maska od zelene gline za dehidriranu kožu
Ovu masku napravite jednom tjedno i ubrzo ćete primijetiti da vam je koža glatka i hidratizirana.

Potrebni sastojci:

1 veliki zreli avokado
1 žlica jogurta
1 žlica zelene gline
3 kapi eteričnog ulja sandalovine
priprema:

Žlicu avokada zgnječite vilicom i pomiješajte s jogurtom pa dodajte glinu i eterično ulje. Miksajte dok ne dobijete homogenu pastu. Nanesite masku na lice i ostavite da djeluje oko 15 minuta. Uklonite masku vlažnom frotirnom rukavicom, nježnim pokretima. Ostatak isperite mlakom vodom.

Maska od zelene gline za njegovana stopala
Razmazite svoja stopala ovom sjajnom maskom sa zelenom glinom

Potrebni sastojci:

2 žlice zelene gline
1 žlica heljdinog brašna
žličica kurkume
malo ružine vodice
priprema:

Pomiješajte glinu, heljdino brašno i kurkumu, pa dodajte ružinu vodicu dok ne dobijete finu pastu. Pustite da odstoji oko 15 minuta u posudi, a zatim namažite stopala. Držite masku dok se potpuno ne osuši. Ova maska ​​će ukloniti nečistoće s kože, ubrzati cirkulaciju i proces regeneracije ispucale kože.

Maska od zelene gline za njegu ruku
Potrebni sastojci:

pola žlice zelene gline
1 žlica maslinovog ulja
3-5 kapi eteričnog ulja lavande
priprema:

Pomiješajte glinu i maslinovo ulje, pa dodajte eterično ulje. Miksajte dok ne dobijete jednoličnu pastu. Dobivenu smjesu prebacite u staklenu teglicu, pa svaku večer prije spavanja masku umasirajućim pokretima nanesite na zanoktice i nokte. Kad se osuši, isperite mlakom vodom i nanesite hidratantnu kremu za ruke.

Za kraj vam samo skrećemo pozornost na jedno jednostavno pravilo kojeg se trebate pridržavati pri pripremi bilo kojeg od ovih recepata. Zelena glina se ne smije pripremati u metalnoj posudi, niti se sastojci smiju miješati metalnom žlicom. Metalno posuđe utječe na naboj iona u česticama gline, što smanjuje njegovu učinkovitost. Koristite staklene i keramičke posude, kao i drvene posude za miješanje.

Podijeli
Podijeli
Tweetaj

DAK d.o.o. Istočno Sarajevo je dobio ugovorna prava za otvaranje “Zepter shop gallery” prodavnica na teritoriji BiH. Zepter International KD d.o.o. i DAK d.o.o Istočno Sarajevo uspostavili su poslovnu saradnju prodaje Zepter proizvoda putem mreže Zepter shopova kao i putem web shopa na prostoru cijele Bosne i Hercegovine, kojima će DAK d.o.o. upravljati.